Recenze BenQ

• Rozsah nastavení
  • Reproduktory se zvukem přes HDMI, DP i jack
  • Obraz hluboko pod očekáváním
  • Stojan absolutně bez polohování

Primární motivace byl VA panel s vysokým kontrastem a gamutem + senzor okolního světla pro automatickou regulaci jasu. Dále 10b barvy a HDR. Po vyprchání nadšení z obřího 4k monitoru přišlo vystřízlivění a dnes bych určitě volil jiný monitor. Měnil jsem svůj starý Lenovo ThinkVision, který měl také VA panel a měl parádní barvy, barevný kód na šedém pozadí v IDE byl krásně výrazný a dobře se četl. Nic takového se bohužel v případě Benq nekoná. Strávil jsem nějaký čas v rozsáhlém konfiguračním menu, ale pokud chcete automatickou regulaci jasu, musíte se smířit s kompromisy. Pozdě jsem zjistil, že můj laptop má někde uvnitř jen DP 1.2, tzn. žádné HDR. Ve Windows je tedy HDR označeno jako nepodporováno. Emulované HDR zvýší kontrast, ale vypadá to divně a nepřirozeně.
Měsíc po konci záruky jsem si navíc všiml, že senzor světla funguje špatně. Pokud na něj přímo dopadá silné sluneční světlo, monitor to z nějakého důvodu považuje za tmu a sníží jas na minimum, takže nevidíte nic.
Příště bych v případě VA volil zahnutý monitor, protože 32" už je dost široký na to, aby se projevilo blednutí a žloutnutí na okrajích.
Stojan nemá žádný rozsah poloh, rovnou jsem ho nahradil držákem, který má i rameno se stolkem na notebook.

BenQ BL2420PT

BenQ BL2420PT

Ověřený zákazník Megapixel.cz Had

Přidáno: 31. ledna 2022

Zakoupeno v Megapixel.cz

Mám již doma třetí a bez problému fungují.
První zakoupen v roce 2016.

BenQ EL2870U

BenQ EL2870U

StanKuroi StanKuroi

Přidáno: 12. ledna 2022

• Podpora 4K
  • Hezký i když má rámeček
  • Doba odezvy
  • Dobrá cena
  • Monitor vůbec nefungoval při prvním zapojení, byl proto vrácen do CZC.
  • Obraz byl zrnitý a procházely jej pruhy skrze celou obrazovku.
  • Vzhledem k tomu, že jsme x-tý v řadě s vadným kusem, je asi někde problém u výrobce, nebo nevím...

Kdyby monitor fungoval správně, tak věřím tomu, že se jedná o dobrý kus pro kancelářskou a jednoduchou graf. práci. Jsem ochotný dát BenQ ještě šanci a zakoupit nový s tím, že bude fungovat. Pak případně recenzi upravím.

BenQ SW321C

BenQ SW321C

Ověřený zákazník Megapixel.cz Piotr

Přidáno: 7. ledna 2022

Pro mně super

Ověřený zákazník Megapixel.cz Romario

Přidáno: 28. prosince 2021

Zakoupeno v Megapixel.cz

• tento monitor jsem si pořídil na úpravu fotografií, zatím dnes pouze zapojen, ale nevyzkoušen, živé barvy a vysoké rozlišení je patrné již na první pohled...
BenQ GW2780T

BenQ GW2780T

Ověřený zákazník suntech.cz Ověřený zákazník

Přidáno: 25. prosince 2021

Zakoupeno v suntech.cz

• velká obrazovka
  • chytrý jas
  • snadné nastavení výšky, náklonu
  • možné otočit na výšku

Registrovaný uživatel Registrovaný uživatel

Přidáno: 12. prosince 2021

(naposledy upraveno 20. prosince 2021)

• Skvělý poměr výkon/cena
  • 1200 pixelů vertikálně
  • Kompletní sada digitálních vstupů (DVI, DP, HDMI)
  • DVI + DP kabel v krabici
  • 10 bitové podání
  • Poměrně vysoká deltaE na hardwarově kalibrovatelný monitor s vnitřní 14-bit LUT
  • Blikající dioda ve stand-by režimu
  • Vysokofrekveční pískábní, když dioda stan-by nesvítí

BenQ u mne byla vždy značka spíše levné, konzumní elektroniky. Tento nákup ve mně tuhle příchuť úplně nerozptýlil, ale musím uznat, že BenQ nabízí opravdu skvělý poměr výkon cena. Pokud jste grafik či fotograf, který si bere za svou práci peníze a nechcete/nemůžete si dovolit Eizo Cx typ monitoru, tohle výborná, vlastně asi jediná alternativa.

Co mne na monitoru trochu nemile překvapilo, byla hodnota deltaE (chyba v podání barev). Přes 10 let se profesně zabývám kalibrací monitorů a od 10-bitového monitoru s vnitřní 14-bitovou LUT, která je hardwarově kalibrovatelná, bych čekal opravdu lepší výsledky.
Zkoušel jsem různá nastavení kalibrace a poté validaci s nastavením průměrné deltaE na max 1 a maximální deltaE na 2. Monitor nikdy validací neprošel. Přiložený protokol kalibrace z továrny ukazovala podobná čísla. Nevím, jestli je to problém mého kusu, spíše bych si tipnul, že ne, takže jsem si monitor nechal.
Kdyby to někoho zajímalo, kompletní výsledky jsou k dispozici zde: www.kalibrace-monitoru.eu/reporty/

Pod vypínacím tlačítkem je pravděpodobně jednobarevná LEDka, takže místo toho, aby ve stand-by změnila barvu, bliká. Toho inženýra, co to takto navrhl, bych asi... Nenechal nic dělat.

Anonym Anonym

Přidáno: 10. října 2021

• solidní konstrukce
  • mnoho možností nastavení obrazu
  • kvalitní barvy
  • nerovnoměrné podsvícení bílé

Monitor má velmi solidní dílenské zpracování. Výrobcem je prezentován jako monitor pro dizajnéry a grafiky.
Černá se zobrazuje rovnoměrně bez žádných světelných prosvitů, ale problémem je nerovnoměrné podsvícení při bílé. Asi 3 cm od pravého a levého okraje bílá výrazně ztrácí jas a šedne ať se na to podíváte z kteréhokoliv úhlu.
Někomu to nemusí vadit, ale od grafického monitoru bych čekal více.
Myslím, že ostatní značky jsou schopny tento neduh zvládnout lépe a za nižší cenu.

BenQ PD2725U

BenQ SH240

Ověřený zákazník Megapixel.cz Jirka

Přidáno: 21. srpna 2021

Zakoupeno v Megapixel.cz

• Velice kvalitní zpracování. Uvnitř má semiš.
BenQ MS560

BenQ MS560

Ověřený zákazník K24.cz Ověřený zákazník

Přidáno: 10. června 2021

Zakoupeno v K24.cz

Zatím jsem ho jen vyzkoušel a funguje normálně.
Návod k použití, nebo alespoň názvy tlačítek by mohly být v češtině. Když už se tedy obtěžovali dát český překlad k prohlášení o shodě, způsobu likvidace a další pro mě naprosté zbytečnosti.

BenQ SW270C

BenQ SW270C

Ověřený zákazník Megapixel.cz Adalbert

Přidáno: 7. dubna 2021

Zakoupeno v Megapixel.cz

• Kvalitní monitor pro práci s foto postprodukcí.
  • Při instalaci menší problém s připojením k PC. Musel jsem dokoupit nový kabel DisplayPort (stejné konce). Jinak vše OK, včetně kalibrace.
BenQ PD2500Q

BenQ XL2411K

Ověřený zákazník MALL.CZ Ověřený zákazník

Přidáno: 13. března 2021

Zakoupeno v MALL.CZ

• awesome for this price
BenQ GW2475H

BenQ GW2475H

Ověřený zákazník MALL.CZ Ověřený zákazník

Přidáno: 5. března 2021

Zakoupeno v MALL.CZ

Pěkně zobrazuje, výborný poměr mezi cenou a kvalitou.

BenQ PD2705Q

BenQ PD2705Q

Ověřený zákazník Megapixel.cz Špacír

Přidáno: 18. února 2021

• Značka

Vynikající LCD. Perfektní barvy. Stojan. Display Port ve 2k. Rozlišení postačuje. Měl jsem v této velikosti 4k LCD, vše bylo mrňavé. Změnu nelituju.

BenQ GW2283

BenQ GW2283