Recenze BenQ

BenQ PD2705U

Ověřený zákazník Megapixel.cz svata km

Přidáno: 27. února 2024

Zakoupeno v Megapixel.cz

• Větší velikost monitoru, nižší spotřeba energie a kvalita barev a vysoké rozlišení
  • nevím

Jsem fotoamatér a chci mít kvalitně upravené fotky, které chci prezentovat na sítích. Tento monitor splňuje moje očekávání o kvalitní úpravě fotek

Přidáno: 26. února 2024

• Robustní provedení
  • Všechny ovládací prvky jsou shora na lampě, takže nikde nepřekáží žádný ovladač
  • Čidlo nastavující jas podle jasu v místnosti, není potřeba nic řešit
  • Hodilo by se zadní osvětlení stěny za monitorem
BenQ SW272Q

Zakoupeno v DTPobchod.cz

• Thunderbolt 3 !
  • Komfortní ovládání ext. pukem
  • Výborný obraz
  • Trochu slabší kalibrace z vyroby
  • Velmi krátký kabel Thunderbolt 3
  • Omezené nastavení barevných teplot
BenQ SW272U

BenQ SW272U

Ověřený zákazník Megapixel.cz Ověřený zákazník

Přidáno: 31. ledna 2024

Zakoupeno v Megapixel.cz

• stínítko je součástí balení, i když to z webu Megapixelu nebylo zřejmé
  • krásné a věrné barvy
  • bezdrátové stolní ovládání (hot puck) pro rychlé přepínání mezi režimy AdobeRGB, sRGB a BlackAndWhite + další nastavení monitoru
BenQ TH575

BenQ TH575

Přidáno: 28. ledna 2024

Zakoupeno v Alza.cz

• Velká spokojenost, nemám co bych vytknul.
BenQ PD3205U

BenQ PD3205U

Přidáno: 14. ledna 2024

Zakoupeno v Alza.cz

Krásné barvy, externí puk kontrolor pro úpravy nastavení, mnoho vstupů možnost připojení dvou počítačů, spektrum rec.709, celkové zprqacování je super!

Ověřený zákazník Megapixel.cz Jirka

Přidáno: 13. ledna 2024

(naposledy upraveno 13. ledna 2024)

• Precizní provedení, kvalitní světlo

Nepočítá s umístěním webkamery, ale je to řešitelné

BenQ PD2706UA

BenQ PD2706UA

Colonel Colonel

Přidáno: 14. prosince 2023

• Kvalitni panel, kalibrovane barvy z tovarny, dobre barvy, ostrost, ovladani.
  • Pro me zasadni nedostatek, nejde pripojit jednim kabelem USB C k memu notebooku Lenovo Yoga 7, prestoze ten ma nejnovejsi USB 4 port i Thunderbolt 4 a je pouze rok stary.. Notebook ma dle specifikaci vsechny potrebne technologie, vcetne DP alt mode. Kvuli spojeni jednim kabelem na vsechno vcetne napajeni jsem monitor porizoval. Na dotaz Benq podpory v cesku i v anglicke verzi zadna odpoved ani po nekolika dnech. Koneckoncu, stejne odpovedi jsem se dockal i z podpory Lenovo. Priste uz bych pecliveji vybiral a lituji, ze jsem nevzal Asus Proart, ktery jsem taky zvazoval. I kdyz otazka, zda by to nebylo stejne.

Pro grafiku urcite dobry monitor, bohuzel nutnost misto jednoho kabelu mit do NB zapojeny jak USB C pro nabijeni, tak HDMI pro obraz a zvuk je pro me omezujici. Ale pravdepodobne to s jinym vhodnym hardwarem pracuje dobre, jen to moje se nevim proc nedomluvi.

BenQ GW3290QT

BenQ GW3290QT

Přidáno: 3. prosince 2023

Zakoupeno v Alza.cz

• Velký monitor, lehká instalace.
BenQ TH690ST

BenQ TH690ST

Přidáno: 7. listopadu 2023

• Krátká projekční vzdálenost
  • Dostatečná svítivost
  • Vhodný na filmy i hry
  • Vestavěné repro
  • Jednoduché ovládání
  • Možnosti nastavení obrazu a zvuku

Kvalitní a ostrý obraz i při běžném osvětlení (dostatečné na to, aby nebylo potřeba zatemňovat). Už z necelých 2 metrů dokáže zobrazit plochu o úhlopříčce 3 metry, což je víc než vůbec lze v běžné domácnosti zvládnout sledovat. Obraz je v té velikosti impozantní, jako v kině.
Má jednoduché ovládání, zároveň ale nabízí možnosti obraz v případě potřeby detailně ladit z pohledu barevného podání, jasu a kontrastu.
I cena je velice příjemná, v této hladině asi to nej, chce-li člověk používat i k hraní her (velmi krátká odezva, vůbec není poznat zpoždění).

BenQ BL2581T

BenQ BL2581T

Ověřený zákazník Alza.cz Dentinus s.r.o.

Přidáno: 3. listopadu 2023

Zakoupeno v Alza.cz

• Vysoký jas; vhodný i ke sledování videí zdálky. Tady je vidět obrovský pokrok proti předchozí generaci
  • Široká nabídka portů
  • OSD menu i v češtině
  • Funkce automatického jasu podle okolního osvětlení (ale je problematická)
  • Zelená zdířka zvukového výstupu nereaguje na připojené reproduktory, zůstanou hrát jen vestavěné
  • Když máte zapnutý automatický jas, obtížný symbol oka naskočí při každé změně rozlišení nebo okolního osvětlení
  • Pod obrazovkou je takový nálitek se senzory a v něm IR diody pro přísvit senzoru blízkosti člověka. Neustále rušivě poblikávají, i když je v nastavení tato funkce zakázána. Myslím si, že se zapínají dohromady s celým blokem senzorů bez ohledu na využití tohoto výstupu firmwarem. Šla přes ně černá páska, ale pozor, použijte 2 malé kousky pásky, aby se nezakryl senzor uprostřed
  • Rozhodování automatického jasu nelze vhodně korigovat softwarově, trochu jsem zatmavil prostřední senzor, aby automatika dělala celkově nižší jas obrazovky. Přesto je stále dost silný
  • Je důležité v kombinaci s automatickým jasem vypnout jakoukoliv korekci barev, jinak se projevuje takový bug, kdy po doběhnutí fade-inu změny jasu náhle naskočí chybná LUT tabulka, kde ve tmavých odstínech blízko černé náhle naskočí vyšší jas s ošklivou posterizací. Je to vidět u fotek s plynulým přechodem tmavých částí až do černa

Pokud chcete velký monitor s poměrem stran 16:10 za dobrou cenu, berte ho. Pokud chcete využívat automatický jas, přeji hodně trpělivosti.

BenQ EX2710S

BenQ EX2710S

Ověřený zákazník Alza.cz Ladislav

Přidáno: 26. října 2023

• HDRi
  • celkově kvalitní a bytelný monitor
  • skvělé možnosti nastavení pivotu
  • HDMI v balení (i když já jedu přes displayport)
  • mohlo by být vetší rozlišení
  • chce to tak hodinku práce po zprovoznění aby jste si vyladily barvy a režimy dle vašich potřeb ale to nevidím jako problém.
BenQ SW240

BenQ SW240

Ověřený zákazník Megapixel.cz Ladislav Hruška

Přidáno: 3. října 2023

• Skvělé zobrazení

Tento monitor používám již více něž 3 roky, takže jsem věděl do čeho jdu. Když mi odešel jeden starý monitor nerozmýšlel jsem se který koupit - naprostá spokojenost.

BenQ SH240

BenQ SH240

Ověřený zákazník Megapixel.cz Ladislav Hruška

Přidáno: 3. října 2023

• Funguje jak má

Tento produkt používám na jednom monitoru již více něž 3 roky a jsem s ním spokojen.

funguje, jak má

BenQ GW2283

BenQ GW2283

Přidáno: 9. září 2023

(naposledy upraveno 9. září 2023)

Zakoupeno v Alza.cz

Funguje perfektně, pouze reproduktory nic moc...

BenQ EW2780

BenQ EW2780

Přidáno: 12. srpna 2023

(naposledy upraveno 12. srpna 2023)

Zakoupeno v Alza.cz

Nedostatečná příložená informace pro domácí zapojení produktu. Ne každý klient je e-informatik nebo technik. Takto vyvolané problémy se zapojením produktu limitují zákaznické hodnocení kvality služeb Alzy. Při využívání služeb podobného typu u organizací jako Alza ve vyspělém zahraničí se mě při přebírání produktu vydávající zaměstnanec vždy ptal nakolik jsem seznámen s problématikou instalace. Pří negativní odpovědi byl schopen poradit nebo doporučit řešení.

BenQ GW2480L

BenQ GW2480L

Ověřený zákazník Alza.cz Jpw

Přidáno: 26. července 2023

(naposledy upraveno 26. července 2023)

+ dobrá cena

Ověřený zákazník CZC.cz Ověřený zákazník

Přidáno: 13. června 2023

Zakoupeno v CZC.cz

• Správná reakce na okolní osvětlení
  • Neodráží se v displey
  • Jednoduché nastavení