Recenze BenQ

Přidáno: 8. března 2019

Zakoupeno v CZC.cz

• dobrá cena, pěkný vzhled
  • při připojení přes HDMI nebyl obraz přes celou obrazovku, při připojení přes VGA a stejných parametrech byl obraz v pořádku

Registrovaný uživatel Registrovaný uživatel

Přidáno: 26. února 2019

(naposledy upraveno 26. února 2019)

• design
  • matný povrch dospleje ( i za svitu slunce zboku stále bezproblému)
  • optic.senzor - Eye Care, regulace dle vnějš.jasu
  • IPS technologie
  • porty VGA,HDMI,Display port, Line IN i OUT
  • 1) problematické menu (řídící SW)
  • 2) bez náročného nastavování nedosažitelná černá
  • 3) z pohledu krátkozrakého člověka : problematická ostrost a čitelnost pro krátkozraké snad i vlivem hrubého rastru vzhledem k velikosti plochy

Netvrdím, že je špatný má navzdory ceně technologicky chvalitebné technologie od nichž výrobci vlivem času kvůli vyšším ziskům(apod.) ustoupili ( a ani mnohem dražší modely BENQu i dalších výrobců tyto nemají kupodivu osazeny !!! (světel..čidlo + EYE CARE), sám mám vadu zraku, ale mohu porovnávat, než jsem jej koupil dlouho jsem o něm hledal vše co šlo vč.recenzí, proto popíšu mé dojmy, snad to pomůže aspoň krátkozrakým (neb zdraví lidé netuší jak lidi s oční vadou vyčerpává namáhat zrak a kolik sil jim to bere) :

Po prvním zapnutí šok : svítil asi na max., místo černé šedá (hned jsem začal ladit v setupu monitoru, netušíc že to skoro nemá konce)

PROBLEMATICKÉ MENU : velmi komplexní a tím i komplikovaný a v kombinacemi s inteligentními funkcemi dochází k nešťastným kombinacím/zásahům inteligence a obraz je pak často pro daný režim horší, než bez volby dané optimalizace. Vlivem času vypínám pro stabilní barvy/obraz/kontrast.

RYCHLE NEDOSAŽITELNÁ ČERNÁ : (podklad svítí více (černá je pak šedá nebo méně, (toho dosáhnout je umění přednastavené režimy a automat.regulace pořád vše mění je to problematické ..a pak se víc namáhají oči a černý text na webu pak připomíná odstím šedé - zase trpí oči (v multimédiích to vede k nižšímu kontrastu (1000:1 snad jedině s dokonalejším ovládacím SW a lepším sladění s panelem - problém je nejen kontrast černá/bílá (díky svítící černé) ale i různé barev,nádechy přednastavených režimů - např.FOTO režim byl zprvu po standartním jediný nejlépe vyhovující ale časem nabral nádech "do modra"...snad jen resetovat menu/nastavení monitoru by mohlo pomoci - již jsem 1x dělal)

OSTROST-PROBLEMAT.ČTENÍ PŘI NATIVNÍM ROZLIŠENÍ : (řešením pro mne s tímto jsou brýle do dálky a vzdálenost od monitoru min.50cm, popř.zoomovat, nebo přepnout rozlišení pod 1600x900 třeba i 1366x768), ve full HD je text na webu tvořený 1px silným písmem obtížně čitelný - bolí z něj oči (pro krátkozraké je to až k nevolnosti). Dolaďování vede jen k horším výsledkům, default - STANDART nastavení není špatné (po čase ...neb zprvu mi svítil jako hrom a místo černé byla šedá) přitom ale testovací obrazce pro nastavování monitorů ukazují správný jas i kontrast (tedy obrazovka i technologie mají svá pozitiva), ale např.při zvyšování ostrosti z default.průměr.hodnoty vede k rozostřování písma/hran atd. - asi optimálně nechat průměrné hodnoty u většiny voleb jako byly v defaultu. Při zapnutí herního modu se texty např.z webu (vmax.= nativ.rozlišení (1 pixel.silné fonty) stanou neostrými a dokonce mění barev.nádech z šedočerné na modrošedou modročernou apod. ..toto u starého LCD ani u DELLu jsem se naštěstí nedočkal...ve hrách to kupodivu nevadí.
Duchy apod. jsem nezaznamenal (AMA apod.inteligence raději vypínám), ale FPS krom Crysis dávno nehraju. Pozn.: S tímto LCD máte např. v Crysis2 i v noci zaručenou viditelnost na klávesnici a okolí, ale bohužel za cenu malého kontrastu neb černá ve tmě (noc) neexistuje - prosvítající černošedá (a to mám gamu v Crysis ne na přednastaveném průměru ale na 0 !!! (u GeForce v control panelu mám default jinak to tmavne anebo zesvětluje)

Barevné podání : pestré barvy, IPS je má trochu víc svítivější než stará LCD (ale oproti mnou zmiňovaným monitorům ne tak dramaticky) , ale oproti 4 roky staré TV (taky IPS) neumí ani zdaleka temnit černou (ta svítí více (šedá barva - při zapnutých optimalizacích obrazu+Eye care apod.) či méně (při vypnutí optimalizací a Eye care (neb toto deaktivuje přístup k jasu+kontrastu,gamě atd...) a tím se více namáhá zrak. Přitom ovládací menu má nádhernou černou jak má být ale tuto dosáhnout je u mého 2780 věda a i po desítkách pokusů a snažení zatím nemožné. Až 3.den po zapnutí a za denního světla ji tam mám (volba režimu obrazu - uživatel, jas+kontr.50/50, vypnuté eye care, většina hodnot na polovině stupnice)... tak m ám pocit jako by se monitor sám dokalibroval i dle okolního světla a čím déle ho mám tím se mi obraz zdá slušný. Před pár min.sem prošel jedno elektro s monitory a koukal do obrazovek, ač full HD vždy tam pouštěli signál o pár tříd nižší konkrétně z NTB s 1600/900 a díky tomu bylo písmo a vše na reklamních obrázcích o něco jiné )

Svítivost na 50% jasu optimum, při světlejším prostředí nutno přidat ale i pro hry je nutno ji vyhnat nad 60 (aby byl dostatečný kontrast neb ten se se snížením jasu u tohoto monitoru dramaticky vytrácí)(optimum jasu pro hry do 65 - 75), v noci pak na práci stačí 35 (a furt bílá svítí o něco víc ale černá kupodivu slábne/zešedne !!! ( u mě) a tak nastavení monitoru ladím už 3dny a žasnu jak režimy které byly skoro OK mají některé najednou např.modrý nádech apod., RGB lze měnit ale automatika si to přenastavuje ale zdá se že ne vždy od defaultu ale od nějakého dalšího "stavu", proto jsem ji nakonec povypínal a nastavuju si sám. I tak ale na menších úhlopříčkách jiných výrobců jsem do toho nemusel furt vrtat ale tady to pořád není "ideální" zvl.,když místo černé vidím často šedou - tak zase zkouším/prověřuju popř.ladím nastavení a furt dokola...možná BENQ tuto technologii (čidla jasu + EYE CARE) ladí a testuje u těchto nejlevnějších než ji časem osadí i do těch dražších.

S ničím z výše uvedeného jsem se u historického LCD 17“NECu(dosud užívaném) ani 24“IPS DELLu nepotýkal a nemusel řešit a trávit s tím hodiny času. Proto to píšu, moc chválím detekci jasu (sensor + technologii EyeCare (tato však u této obrazovky asi naráží na nějaké technolog.problémy, neb po automatickém snížení jasu mi z černé občas dělá svítící šedočernou popř.se mi vytrácí kontrast a v noci jednou nechala svítit displej krásnou bílou (až jsem žasl že víc nepotemnila) ale dnes bez okolního světla ji stáhla natolik že z ní byla slabě nažloutlá plocha – tak nevím jestli je chyba u mě nebo v nějakém levném komponentu či SW – ale to čidlo měří , detekuje a zobrazuje v pravém dol.rohu obrazu(pro informaci uživateli) opravdu každou změnu a dokáže zesvětlit / ubrat v mnoha stupních. PALEC NAHORU! (to je dobře méněno) (Toto TV od LG v r.2013/2014 neuměla a nastavuje při „autodetekci jasu“ bohužel jen minimum a pak maximum svítivosti a přitom když obraz ztmavuje/zesvětluje je vidět desítky stavů jasu kterými prochází při regulaci (trvání změn v jasu tuším cca 5-8s ),

Závěr : Ač pokročilá IPS technologie, zřejmě jde o levnější variantu což naznačuje i cena (kdesi na webu někdo tvrdí že nejde o 8bit panel ale jen o 6bit + 2FRC ...nedokážu posoudit, fotky vypadají hezky a živě (pokud má panel zrovna správné nastavení a černá je skoro černá) ), .

Dnes 3.den po několikátém vypnutí automat.funkcí se mi zdá obraz NEJ a dokonce tu mám konečně i tu téměř černou ! Už jsem nedoufal ... s ničím sem už nehýbal, přijde mi to, jakoby se sám dokalibroval nebo ovládací firmware zrestartoval netuším, ale konečně bez automatiky mám obraz v nějž sem už nedoufal ! Na ploše je příjemnější stále nižší rozlišení a ve hrách apod.nativní nevadí.

Dle mého na hry/multimédia apod. OK, pro fotky : podmínečně ANO (ale problém s černou - pokud si dokážete doladit, neměnit moc nastavení/nezapínat automat.inteligenci apod. )
Pro čtení/texty/surfování : pro krátkozraké jde již o hrubý rastr nelze jej mít blízko očí jako monitory do 24" (30-40cm , např.kancel.monitor DELL P2414H (pracuju s ním denně a spokojenost nebo staré LCD NEC) ale nutno v souladu s návodem 50-75cm a při nativním rozlišení buď brýle do dálky, anebo zoomovat anebo snížit rozlišení)

Možná kdybych fotil, bylo by to přínosnější než tento můj sloh tady. Snad je 4K tím řešením , které by pomohlo i zde. Jemnější rastr pro nás s horšíma/citlivýma očima snad pozitivum pokud bude dosažen i kontrast a černá. Smartphone nemám, ale i tam se zdálo, že je hon za vícepixely motivován cenou a technolog.pokrokem ale třeba to i u monitorů bude mít pozitiv.dopad na únavu zraku
(mám grafiku GTX 1060 (předtím AMD Radeon6950) a v control panelu jsem nastavení gamy apod. kontroloval i zkoušel měnit, kabel jak HDMI tak display port - žádná změna ..bohužel, dosud jsem používal 17" LCD cca z roku 2004 - NEC 175VXM+ a spokojenost, brýle netřeba, monitor sem si dal blíž ani barvy apod. sem ladit nemusel (na web , texty apod. 1024x768 na hry klidně 1280x1024 ...24" FULL HD IPS DELL v práci taky, ale i on má asi o malinko hrubší rastr, proto i s ním pracuji raději v 1366x768 kdy jsou fonty tvořeny z více pixelů).

Přidáno: 26. února 2019

Zakoupeno v MALL.CZ

Monitor byl hrozně světlý, hrál jsem si dlouho s nastavením a nepodařilo se mi to vyladit. I na starém TN monitoru vypadá černá mnohem lépe (černěji) než na tomto. Navíc mě cca po hodině čumákování do monitoru začali štípat oči, a to i přes nastavení nejvyššího stupně ochrany očí. Nakonec, po třech dnech nastavování a štípání očí, jsem monitor vrátil.

Přidáno: 18. ledna 2019

Pohledný, bezproblémově funkční, levný

Přidáno: 15. ledna 2019

Zakoupeno v CZC.cz

Pro domácí použití optimální, praktické uspořádání kabeláže, variabilita připojení.

Přidáno: 9. ledna 2019

Zakoupeno v CZC.cz

Nevím jak hrají jiné repro v monitorech, ale tyto bych oželel.

Přidáno: 6. ledna 2019

• poměr cena/výkon
  • prakticky bez rámečků
  • eye-care
  • HDMI,DP, VGA
  • kvalita zpracování

Monitor mě opravdu překvapil. Není to sice profesionální monitor např. na úpravy fotek a podobně, ale na kancelářskou práci, někdy nějakou hru a nebo seriál/film je naprosto ideální. Krásná cena a pěkný decentní design. Mohu vřele doporučit !!

Přidáno: 21. prosince 2018

• vybral jsem si jej

Ověřený zákazník MALL.CZ Martin Jurek

Přidáno: 19. prosince 2018

Zakoupeno v MALL.CZ

Koupeno jako dárek, uvidíme později

Přidáno: 18. prosince 2018

• Robustnost - vhodné na pracoviště
  • 300cd/m jas je opravdu dost, běžně používám 60% až 90%
  • Dobrý kontrast
  • Dobře zkalibrované barvy
  • Flicker-Free - nebliká ( zkoušeno i přes kameru )
  • Display port ,HDMI a USB-B se hodí
  • Reproduktory - sice otřesná kvalita, ale lepší než nic
  • DVI-D - kompatibilita se staršímy kabely
  • Ideální úhlopříčka, kdy 2K dává smysl
  • Režim CAD/CAM, režim MacBook barev
  • Možnost přednastavit si rychlé volby v menu
  • Low Blue light ( nepoužívám, u fotek bohužel nemůžu )
  • Auto pivot ( otáčení vertikálně / horizontálně )
  • Automatický jas velkou výhodou ( u fotek opět nepoužívám )
  • VESA - využívám
  • Opravdu těžká a robustní kontrukce nohy - pevnost, kvalita
  • Ačkoliv není pěkný designem, je robustní
  • Výstup Jack
  • 100% pokrytí sRGB
  • široké pozorovací úhly ( u IPSka klasika )
  • Reproduktory jsou nepoužitelné na poslouchání, pokud žádné nemáte, budete za ně rádi, že aspoň něco, dá se čekat
  • Design - nepatří mezi krasavce, mohl mít tenší rámečky, na dnešní dobu opravdu jak ze staré školy, avšak podstavec pěkný
  • Vypínací tlačítko by mohlo svítit méně a mohlo být menší
  • Mohl být tenší, pokud by neobsahoval reproduktory
  • Průměrná odezva 5ms ( není však na hry, u IPSka běžné )
  • IPS panel se v konstrukci mírně hýbe ( není nevýhodou )

Tento grafický monitor jsem si zakoupil za necelých 6000 kč, Musím říct, že za danou cenu lepší 2K asi neseženete, viděl jsem ještě Dell P2418D Professional který má prakticky stejné parametry a IPS panel, avšak v době koupě byl dražší, je asi fakt, že dell je designově asi hezčí, avšak protože věřím značce BenQ ( mám už BenQ FP93G jako sekundární monitor ), jelikož má jednoduché nastavení a je udělán na grafiku. Pokud občas hrajete PC hry a nemáte silnou grafiku ( mám 1050Ti a na 2K zvládám i Project Cars ) tak si 4K monitor koupit nemůžete. 1440p je tedy ideálním kompromisem mezi FHD a 4K. Běžně upravuju fotky v Photoshopu a střihám ve vegasu, kde pracuji s barvama, takže je pro mě podání barev ( hlavně White balance ) velmi důležité, monitor je dobře zkalibrován. Jako nevyužitelné a možná i nepoužitelné vidím reproduktory, které dělají monitor zbytečně tlustší a těžší, nicméně pokud v kanceláři žádné nemáte a stačí vám, když si občas pustíte nějaké to video na YT, tak postačí, ale kvalita zvuku otřesná, ale dalo se čekat.

Tento monitor bych doporučil všem, kterým záleží na kvalitě obrazu a chce třeba upravovat fotky nebo pracovat v CADech. Navíc když někomu řeknete že máte 2K monitor, tak bude jen závidět, to rozlišení je oproti běžnému FHD na 24" opravdu znát, není to sice žádný 500 PPI mobil nebo iMac 5K, ale to je jiná kategorie ceny :-). ale každý pozná, že ten 2K obraz je prostě ostřejší a má kvalitní podání barev.

BenQ MW550

Ověřený zákazník BScom s.r.o. Ověřený zákazník

Přidáno: 20. srpna 2018

Zakoupeno v BScom s.r.o.

• velká obrazovka

Tento monitor používám na hraní her PS4 a je to naprosto perfektní.

Přidáno: 29. července 2018

• poměr cena / kvalita
  • tenký rámeček
  • IPS + matný
  • hezké barvy
  • pro práci úplně dostačující (používám dva stejné tyto monitory vedle sebe)
  • nízká obnovovací frekvence
  • není herní :) - pokud bych však chtěl monitor na filmy / hry, šel bych radši u těchto rozměrů do vyššího rozlišení (aspoň 4K) a to s frekvencí aspoň 120 Hz :)

Přidáno: 24. července 2018

Kvalita za rozumnou cenu

BenQ EW2770QZ

BenQ EW2770QZ

Ověřený zákazník Digitor.cz Ověřený zákazník

Přidáno: 26. května 2018

Zakoupeno v Digitor.cz

Po dokonalém samsungu 27 inch je to těžká otázka. Ten monitor je dokonalý, ale jiný a jeho seřízení je boj. Tovární nastavení je velmi teplé, v rozlišení starých nvidia geforce 545 nepracuje na optimální výkon. Možná bude rok trvat, než jako fotograf ho optimálně vyladím.

BenQ BL2480

• omezené polohování

Přidáno: 24. února 2018

• funkčnost bez problém
  • vypadá pěkně
  • zobratení jemné a barevnost pěkná, působí dojmem monitoru s lepším rozlišením než reálně má
  • v balení HDMI kabel
  • stabilní stojánek
  • zapínací čudlík celkem dost svítí v noci, nutno vypínat, ale špatně se nahmatává

Přidáno: 22. února 2018

Zakoupeno v MALL.CZ

• Kvalitně zpracovaný. Plasty po zahřátí a vypnutí nepracují a nepraskají. To dělal můj předešlý monitor asi rok než to přestalo.
  • IPS displej s 8 bitovou barevnou hloubkou. Celkem dobře zobrazuje.
  • Kabeláž se vede nohou u monitoru, velice praktické.
  • Indikační dioda, která svítí bíle při zapnutí a oranžově při standby slouží i jako tlačítko on-off - nerušivé.
  • Ovládací tlačítka ze spodní hrany monitoru.
  • Reproduktory.
  • Rastr při Full HD je znát - při pohledu zblízka.
  • Pozorovací úhly jsou horší než byly u mého starého 6-bit IPS displeje od Philips.

Za cenu 5000, - dostanete solidní monitor, který odvede standardní práci. Značku BenQ jsem nikdy neměl, rozhodla u mě cena a udělal jsem dobře. Kvalitní zpracování, správa kabeláže a všechny druhy připojení, které potřebuji. Vestavěné reproduktory nepotřebuji. Přes sluchátkový výstup mám zvuk z HDMI hnaný přes zesilovač.

BenQ TH671ST

BenQ TH671ST

Anonym Anonym

Přidáno: 30. ledna 2018

• Výborný obraz
  • už ze 2 metrů úhlopříčka skoro 3 metry
  • Výborné 3d
  • Díky solidní svítivosti možná projekce i přes den
  • Hlučnost v limitu
  • zatím nic

Je to můj druhý projektor a myslím si, že jsem s ním neudělal chybu. Mám jej ovšem krátce, čas ukáže.

Zobrazuji 101 - 120 ze 133 recenzí 1...3 4 5 [ 6 ] 7